/ nauka programowania

NativeScript i Vue.js

Nativescript to open-source’owy framework pozwalający na tworzenie w pełni natywnych aplikacji mobilnych dla systemów iOS oraz Android z wykorzystaniem języka programowania JavaScript.

Vue.js to progresywny framework pozwalający na tworzenie aplikacji internetowych, ze szczególnym ukierunkowaniem na ułatwienie pracy w warstwie widoku.

Nativescript-Vue to plugin frameworka Nativescript pozwalający na używanie składni Vue.js wewnątrz aplikacji Nativescript.

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Nativescript buduje aplikacji używając natywnych komponentów interfejsu użytkownika z iOS-a oraz Androida. Dlatego też aplikacje te nie są ograniczone możliwościami komponentu WebView jak ma to miejsce w przypadku aplikacji z wykorzystaniem Cordovy - a są w pełni natywnymi aplikacjami - takimi samymi jak w przypadku aplikacji tworzonych z wykorzystaniem języków Java, Swift czy Objective-C - mając jednak jedną bardzo istotną przewagę nad takimi rozwiązaniami - jeden kod pokrywa dwie platformy.

Stwórzmy więc razem aplikację mobilną służącą do zarządzania zadaniami wykorzystując Nativescript wraz z Vue.js.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Rozwiń swoją karierę, sprawdź nasze kursy, lub odwiedź naszą stronę : www.zmienkariere.pl